HĽADÁTE POMOC S HLÁSENÍM INTRASTAT?

        Pripravíme Vám cenovú ponuku podľa  prvého hlásenia,                                 ktoré máte u nás  zdarma.

Intrastat hláseniam sa venujeme už od vstupu Slovenska do EÚ

Príbeh našej spoločnosti začína v roku 1999, keď sa Ingrid Matejovská zamestnala v špedičnej firme ako colná deklarantka.

Táto práca ju veľmi bavila. Neustále sa vzdelávala a chodila na rôzne kurzy, školenia a seminárne. Od roku 2001 dokonca pracovala ako vedúca pracoviska jednej z najväčších špedičných firiem na Slovensku.

O 2 roky neskôr, v roku 2003, sa Ingrid rozhodla v tejto oblasti podnikať a poskytovať svoje služby pod svojim menom, Ingrid Matejovská – ALFA SPED. Spoločnosti, ktoré sa stali jej obchodnými partnermi, mali svoje obchodné aktivity nie len na Slovensku, ale aj v krajinách Európskej únie.

 

Vstup Slovenska do Európskej únie všetko zmenil

Keď v roku 2004 Slovenská republika vstúpila do Európskej únie, medzi Ingridine činnosti pribudla pomoc obchodným partnerom s vypĺňaním a podávaním Intrastat hlásení, ktoré s colnodeklarantskou prácou veľmi úzko súvisia.

Európsky trh sa postupne vďaka voľnému obchodu v rámci EÚ menil tak, že slovenskí podnikatelia obchodovali hlavne s inými krajinami EÚ.

Preto colnodeklarantskej práce postupne ubúdalo a Ingrid sa začala venovať výhradne pomoci podnikateľom v oblasti INTRASTAT-SK.

 

Zmena formy podnikania

V roku 2011 prišlo rozhodnutie zmeniť formu podnikania zo živnosti na spoločnosť s ručením obmedzeným, čím vznikla spoločnosť Ingrid Matejovská ALFA SPED s.r.o.

Táto spoločnosť odvtedy poskytuje komplexné poradenstvo a služby týkajúce sa výhradne systému INTRASTAT-SK.

 

Rozšírenie tímu spoločnosti a zmena názvu

.

20140908_101653 1.jpg

Igor Matejovský, obchodný riaditeľ

V roku 2015 prišla ďalšia zmena, konkrétne zmena názvu spoločnosti na IM DOUBLE s.r.o. Táto zmena však mala veľmi dobrý dôvod. Do spoločnosti totiž vstúpil Ingridin manžel Igor Matejovský.

Igor už predtým dlhé roky pracoval v oblasti colnej problematiky.

10 rokov robil lektora v oblasti colného práva a viac ako 12 rokov pracoval na úseku kontroly správneho zaraďovania tovaru do colnej nomenklatúry.

Okrem toho zabezpečoval školenia v oblasti DPH.

Všetky oblasti jeho pôsobenia veľmi úzko súvisia s Intrastat hláseniami. Igor veril, že by jeho vedomosti mohli byť pre našich obchodných partnerov veľmi prínosné a práve preto sa rozhodol stať súčasťou spoločnosti.

Komplexný pohľad na povinnosti spravodajskej jednotky

Vďaka nadobudnutým skúsenostiam a vedomostiam oboch z nás dnes naša spoločnosť poskytuje omnoho komplexnejšie a odbornejšie služby v systéme INTRASTAT-SK.

Robíme všetko preto, aby boli naši obchodní partneri s našou prácou nadovšetko spokojní a radi poradíme aj tým, ktorí ešte našimi partnermi nie sú.

Pri prvotnej konzultácii často prídeme na to, že spravodajská povinnosť vzniká nesprávnym vykazovaním odsekov vo výkaze DPH a spoločnosť vôbec Intrastat hlásenie podávať nemusí.

Takýmto spoločnostiam pomáhame šetriť čas a peniaze, pretože bez odbornej pomoci by mohli podávať hlásenia aj napriek tomu, že v skutočnosti nemusia.

 

Zaujíma vás niečo ďalšie? Napíšte nám.

NÁŠ PRÍBEH

                                                                                 

Igor Matejovský, obchodný riaditeľ

Pomoci slovenským podnikateľom v oblasti systému INTRASTAT-SK sa venujeme už od vstupu Slovenska do Európskej únie, teda už od príchodu tohto systému na Slovensko.

Prečítajte si náš príbeh

Čo o nás povedali

Dobrý deň,

chcela by som veľmi pekne poďakovať za rýýchlu, 101% pomoc. Pán Matejovský je veľmi milý, prijemný aj cez telefonát vysmiaty pán, ktorý veľmi ochotne a vždy pomože a zároven aj svojim milým prejavom nám zpríjemný deň. Škoda, že takých milých ľudí nie je viac :)

Ešte raz ďakujeme za super, rýchli servis pánu Matejovskému.

Pekný deň

Ďurčová K. ZLATNICTVÍ RÝDL - BRATISLAVA

POZOR: PRVÉ HLÁSENIE ZDARMA

 Dostali ste upozornenie, že máte povinnosť podávať hlásenie INTRASTAT SK? Spracujeme pe vás prvé hlásenie zdarma.

 

HĽADÁTE POMOC S HLÁSENÍM INTRASTAT?

        Pripravíme Vám cenovú ponuku podľa  prvého hlásenia,                                 ktoré máte u nás  zdarma.